ÜYELİK HESABI OLUŞTUR

DERSİN EĞİTMENİNE SORU SORUN

ŞİFRENİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

PROF. DR. MURAT BİRTANE

Prof. Dr. Murat Birtane 1968 Kütahya doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini 1986 yılında Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun olarak tamamlamıştır.
1992 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayarak doktor ünvanını, 1997 yılında da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi FTR Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman doktor ünvanını almıştır.

1998 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD’de çalışan Dr. Birtane, 2002 yılında Doçent, 2007 yılında da Profesör ünvanı almıştır. Burada halen tıp ve sağlık bilimleri alanında lisans, yüksek lisans ve uzmanlık eğitimi dersleri vermektedir.

Prof. Dr. Murat Birtane’nin SCI, SCI-E kapsamında taranan dergilerde yayınlanmış 36 adet makalesi bulunmaktadır. Bu makaleler 480 adet uluslar arası atıf almıştır. Ayrıca 28 adet ulusal dergi makalesi ve 8 kitap bölümü yazarlığı bulunan Dr. Birtane, 4 adet de bilimsel ödül sahibidir.

İki dönem TFTR Derneği yönetim kurulu üyeliği ve dergi editör yardımcılığı yapan, Dr. Birtane, 2 sene boyunca hastanesinde Başhekim Yardımcılığı ve Kalite koordinatörlüğü, 2007 yılında da Hastane Başhekimliği görevini yürütmüştür. Halen kliniğinde AD Bşk olan Prof. Dr. Murat Birtane evli ve 2 çocuk babasıdır.

YUKARI